Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celu sprawnego jej działania. Więcej informacji w Regulaminie.

x
Niedziela, 05 lipca 2020 r. Imieniny: Karoliny i Antoniego
Zrealizuj swój mPlan hipoteczny! - sprawdź promocję w mBank

Czym się kierować przy wyborze kredytu gotówkowego?

Czym się kierować przy wyborze kredytu gotówkowego?

Kredyty gotówkowe to chyba najpopularniejsze produkt z pożyczko-kredytowej oferty banków. Jednak ofert tych jest tak dużo, że łatwo się w tym zgubić. Czym zatem powinniśmy się kierować porównując oferty kredytów gotówkowych?

Podstawowym czynnikiem, na który musisz zwrócić uwagę jest oprocentowanie kredytu. W swoich reklamach banki często posługują się pojęciem "oprocentowanie nominalne", które nie ukazuje wszystkich kosztów kredytu, a jedynie jest oprocentowaniem kredytowanego kapitału. To, na co Ty powinieneś zwrócić uwagę przeglądając oferty czy zapytać, jak będziesz rozmawiał z pracownikiem banku to RRSO, czyli rzeczywista roczna stopa oprocentowania. Bowiem właśnie RRSO uwzględnia wszystkie koszty kredytu, w tym i oprocentowanie nominalne. Oczywiście im niżej oprocentowany kredyt gotówkowy tym lepiej dla Ciebie.

Bank BPS - Bezpieczna gotówka - bez ubezpieczenia - oferta dla nowych klientów

Jak się już domyślasz, oprocentowanie kredytu to nie jego jedyny koszt. Banki naliczają sobie również prowizję za udzielenie kredytu. Prowizja ta obecnie kształtuje się w każdym banku inaczej - od 3 do 5%, jednak są i takie oferty, w których bank nie pobiera tej opłaty. Warto więc przejrzeć jak największą liczbę ofert bądź negocjować wysokość prowizji. Ubezpieczenie kredytu gotówkowego to również często pobierana opłata, aczkolwiek też zdarzają się oferty, w których jest ona nieobowiązkowa. Ubezpieczenie kredytu to jego zabezpieczenie dla banku, najczęściej w postaci ubezpieczenia na życie czy od utraty pracy.

Porównaj teraz kredyty hipoteczne. Zobacz, jak niska może być Twoja rata >>

Zalety kredytów gotówkowych to przede wszystkim szybka decyzja - zazwyczaj banki decyzję o jego przyznaniu podejmują do 3 dni roboczych - oraz uproszczona procedura - minimum formalności. Jednak trzeba pamiętać, że decyzję o przyznaniu klientowi kredytu bank podejmie w oparciu o ocenę jego zdolności kredytowej oraz dotychczasową historię kredytową. Obowiązek ten narzuca na banki rekomendacja Komisji Nadzoru Finansowego.

Szukasz kredytu gotówkowego/hipotecznego

Szukasz
KREDYTU GOTÓWKOWEGO?

 • porównaj oferty online
 • wybierz najkorzystniejszy kredyt gotówkowy dla siebie
 • złóż WNIOSEK ONLINE
Porównaj najlepsze kredyty gotówkowe >>

Szukasz
KREDYTU HIPOTECZNEGO?

 • porównaj oferty online
 • wybierz najkorzystniejszy kredyt hipoteczny dla siebie
 • złóż WNIOSEK ONLINE
Porównaj najlepsze kredyty hipoteczne >>
Popularne artykuly
 • Ocena zdolności kredytowej. Nowe zalecenia KNF

  Komisja Nadzoru Finansowego wydała nowelizację Rekomendacji T. Skierowana jest ona do wszystkich banków podlegającym przepisom prawa polskiego oraz działających w Polsce instytucjom kredytowym. Do końca lipca tego roku mają one wprowadzić nowe wytyczne dotyczące oceny zdolności kredytowej klientów.

  czytaj dalej

 • Historia kredytowa: czym jest i jak sprawdzają ją banki

  Historia kredytowa osoby starającej się o kredyt na mieszkanie ma niezwykle duże znaczenie dla banku. Zwłaszcza wobec raportów mówiących o powiększającej się liczbie Polaków nie spłacających swoich zadłużeń. To na podstawie historii kredytowej bank ocenia wiarygodność przyszłego kredytobiorcy, a tym samym ryzyko kredytowe, czyli określa, jak wysokie jest prawdopodobieństwo, że kredyt wraz z odsetkami nie zostanie spłacony.

  czytaj dalej

Porady finansowe
 • Najlepsze roczne lokaty bankowe

  Lokata bankowa to idealne rozwiązanie dla tych klientów, którzy chcą oszczędzać swoje pieniądze w dłuższym terminie. Sprawdźmy, gdzie bez posiadania konta osobistego najlepiej ulokować na 1 rok 20 tys.

  czytaj dalej

 • Funkcjonalności nowoczesnych kont osobistych

  Od niedawna banki oferują dodatkowe funkcjonalności kont osobistych. Co można znaleźć?

  czytaj dalej