Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celu sprawnego jej działania. Więcej informacji w Regulaminie.

x
Środa, 03 czerwca 2020 r. Imieniny: Leszka i Kłotyldy
Zrealizuj swój mPlan hipoteczny! - sprawdź promocję w mBank

Zobacz też

Promocje kredytowe - warto z nich korzystać?

Promocje kredytowe - warto z nich korzystać?

Rabaty, bonusy, oferty promocyjne... W reklamach kredytów gotówkowych aż roi się od takich haseł. Kiedy warto skorzystać z promocji, a kiedy jest ona tylko "wabikiem" na klienta?

Kredyt gotówkowy ma w swojej ofercie każdy bank. Stąd też mnogość tych ofert powoduje, że aby "wybić się z tłumu" banki wprowadzają w zakresie kredytów gotówkowych co chwila jakieś nowości - z to: 0 prowizji, gwarancja najniższej raty czy kredyt z kontem. Na pewno warto przeglądać oferty promocyjne, jednak podstawą powinno być zawsze wyliczanie całkowitego kosztu kredytu.

Standardową praktyką banków jest łączenie dwóch swoich produktów w jednej ofercie, np. niższe oprocentowanie kredytu gotówkowego czy zerowa prowizja przy równoczesnym założeniu konta. Suma kosztów: kredytu gotówkowego oraz opłaty za założenie i prowadzenie konta mogą w efekcie wyjść nas drożej niż wyżej oprocentowany kredyt gotówkowy w innym banku.

Porównaj teraz kredyty hipoteczne. Zobacz, jak niska może być Twoja rata >>

Bardzo uważać należy również w przypadku tzw. gwarancji najniższej raty. Zasada tej promocji teoretycznie jest prosta - jeśli klient znajdzie kredyt gotówkowy na korzystniejszych warunkach niż zaproponowany mu przez bank, ten obniży oprocentowanie do wysokości tej właśnie konkurencyjnej oferty. W praktyce bywa tak, że banki narzucają tyle dodatkowych warunków w tej promocji, iż nawet jeśli znajdziemy lepszą ofertę, to i tak nie będzie ona spełniała takich wymogów, aby bank obniżył nam oprocentowanie. Warto więc uważnie czytać regulaminy i pytać - pracownik banku jest zobowiązany do udzielenia nam wszystkich niezbędnych informacji i wyjaśnienia wątpliwości.

Kredyt Bank - Ekstra kredyt gotówkowy z ubezpieczeniem

Pamiętać należy o jednej prostej zasadzie - im szybsza pożyczka, tym drożej nas będzie kosztowała. Bowiem bank musi zabezpieczyć sobie ryzyko związane z udzieleniem kredytu bez dokładnego sprawdzania dochodów i wydatków klienta. Ryzyko to bank zrekompensuje sobie wyższymi odsetkami.

 

Szukasz kredytu gotówkowego/hipotecznego

Szukasz
KREDYTU GOTÓWKOWEGO?

 • porównaj oferty online
 • wybierz najkorzystniejszy kredyt gotówkowy dla siebie
 • złóż WNIOSEK ONLINE
Porównaj najlepsze kredyty gotówkowe >>

Szukasz
KREDYTU HIPOTECZNEGO?

 • porównaj oferty online
 • wybierz najkorzystniejszy kredyt hipoteczny dla siebie
 • złóż WNIOSEK ONLINE
Porównaj najlepsze kredyty hipoteczne >>
Popularne artykuly
 • Ocena zdolności kredytowej. Nowe zalecenia KNF

  Komisja Nadzoru Finansowego wydała nowelizację Rekomendacji T. Skierowana jest ona do wszystkich banków podlegającym przepisom prawa polskiego oraz działających w Polsce instytucjom kredytowym. Do końca lipca tego roku mają one wprowadzić nowe wytyczne dotyczące oceny zdolności kredytowej klientów.

  czytaj dalej

 • Historia kredytowa: czym jest i jak sprawdzają ją banki

  Historia kredytowa osoby starającej się o kredyt na mieszkanie ma niezwykle duże znaczenie dla banku. Zwłaszcza wobec raportów mówiących o powiększającej się liczbie Polaków nie spłacających swoich zadłużeń. To na podstawie historii kredytowej bank ocenia wiarygodność przyszłego kredytobiorcy, a tym samym ryzyko kredytowe, czyli określa, jak wysokie jest prawdopodobieństwo, że kredyt wraz z odsetkami nie zostanie spłacony.

  czytaj dalej

Porady finansowe
 • Najlepsze roczne lokaty bankowe

  Lokata bankowa to idealne rozwiązanie dla tych klientów, którzy chcą oszczędzać swoje pieniądze w dłuższym terminie. Sprawdźmy, gdzie bez posiadania konta osobistego najlepiej ulokować na 1 rok 20 tys.

  czytaj dalej

 • Funkcjonalności nowoczesnych kont osobistych

  Od niedawna banki oferują dodatkowe funkcjonalności kont osobistych. Co można znaleźć?

  czytaj dalej