Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celu sprawnego jej działania. Więcej informacji w Regulaminie.

x
Niedziela, 05 lipca 2020 r. Imieniny: Karoliny i Antoniego
Zrealizuj swój mPlan hipoteczny! - sprawdź promocję w mBank

Jak porównywać oferty kredytów mieszkaniowych?

Jak porównywać oferty kredytów mieszkaniowych?

Kredyt mieszkaniowy to bardzo popularny produkt bankowy. Przede wszystkim dlatego, że dla wielu osób jest on jedynym sposobem na zakup mieszkania. Kredyt ten znajduje się w ofercie każdego banku, stąd propozycji na rynku jest bardzo dużo. Jak porównać oferty kredytów mieszkaniowych i wybrać najlepiej dla siebie?

Przed rozpoczęciem poszukiwań najkorzystniejszego kredytu powinniśmy się zastanowić, jaki okres spłaty kredytu nas interesuje. Jeśli zależy nam, aby rata była jak najniższa, powinniśmy wybrać dłuższy okres kredytowania. Jednak wówczas należy się liczyć z tym, że koszt kredytu jest wyższy. Okres kredytowania jest o tyle ważny, że niektóre banki nie udzielają kredytu na przykład na 40 lat. Jeśli więc zależy nam na dłuższym okresie, warto sprawdzić, który bank może nam go zaoferować.

Kredyty mieszkaniowe należy przede wszystkim porównywać pod względem oprocentowania. Im jest ono niższe, tym korzystniej dla kredytobiorcy. Zazwyczaj jest ono sumą dwóch składników: marży banku oraz zmiennej stawki WIBOR. Na stawkę WIBOR nie mamy wpływu - ustala ją Rada Polityki Pieniężnej i na dłuższy okres czasu, zważywszy zwłaszcza na długie okresy spłaty kredytów hipotecznych, jest ona nie do przewidzenia.

Jednak marża banku koniecznie powinna zwrócić naszą uwagę przy analizie ofert bankowych. Jej wysokość często można z bankiem negocjować. Bank może również zaproponować obniżenie marży w zamian za skorzystanie z jakiegoś innego produktu banku, na przykład: konta osobistego czy karty kredytowej. Warto to rozważyć.

Prowizja to następna rzecz, która wpływa na koszt kredytu, a której często można uniknąć. W ramach promocji banki bowiem często z niej rezygnują.

Sprawdź promocję na kredyt hipoteczny w Pekao!

Warto porównać jak najwyższą liczbę ofert. Tylko wtedy okaże się, która z nich jest dla nas najkorzystniejsza. Pamiętajmy, że kredyt będziemy spłacać przez wiele lat. Warto więc przeanalizować, który bank zaproponuje niskie oprocentowanie przy jak najmniejszych kosztach dodatkowych.

Szukasz kredytu gotówkowego/hipotecznego

Szukasz
KREDYTU GOTÓWKOWEGO?

 • porównaj oferty online
 • wybierz najkorzystniejszy kredyt gotówkowy dla siebie
 • złóż WNIOSEK ONLINE
Porównaj najlepsze kredyty gotówkowe >>

Szukasz
KREDYTU HIPOTECZNEGO?

 • porównaj oferty online
 • wybierz najkorzystniejszy kredyt hipoteczny dla siebie
 • złóż WNIOSEK ONLINE
Porównaj najlepsze kredyty hipoteczne >>
Popularne artykuly
 • Ocena zdolności kredytowej. Nowe zalecenia KNF

  Komisja Nadzoru Finansowego wydała nowelizację Rekomendacji T. Skierowana jest ona do wszystkich banków podlegającym przepisom prawa polskiego oraz działających w Polsce instytucjom kredytowym. Do końca lipca tego roku mają one wprowadzić nowe wytyczne dotyczące oceny zdolności kredytowej klientów.

  czytaj dalej

 • Historia kredytowa: czym jest i jak sprawdzają ją banki

  Historia kredytowa osoby starającej się o kredyt na mieszkanie ma niezwykle duże znaczenie dla banku. Zwłaszcza wobec raportów mówiących o powiększającej się liczbie Polaków nie spłacających swoich zadłużeń. To na podstawie historii kredytowej bank ocenia wiarygodność przyszłego kredytobiorcy, a tym samym ryzyko kredytowe, czyli określa, jak wysokie jest prawdopodobieństwo, że kredyt wraz z odsetkami nie zostanie spłacony.

  czytaj dalej

Porady finansowe
 • Najlepsze roczne lokaty bankowe

  Lokata bankowa to idealne rozwiązanie dla tych klientów, którzy chcą oszczędzać swoje pieniądze w dłuższym terminie. Sprawdźmy, gdzie bez posiadania konta osobistego najlepiej ulokować na 1 rok 20 tys.

  czytaj dalej

 • Funkcjonalności nowoczesnych kont osobistych

  Od niedawna banki oferują dodatkowe funkcjonalności kont osobistych. Co można znaleźć?

  czytaj dalej