Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celu sprawnego jej działania. Więcej informacji w Regulaminie.

x
Środa, 03 czerwca 2020 r. Imieniny: Leszka i Kłotyldy
Zrealizuj swój mPlan hipoteczny! - sprawdź promocję w mBank

RRSO prawdę Ci powie

RRSO prawdę Ci powie

Kredyt gotówkowy to z całą pewnością najpopularniejszy u nas sposób na sfinansowanie właściwie dowolnego celu, chociaż najczęściej pożyczamy na remonty, wakacje, sprzęt do domu czy gdy potrzebujemy zastrzyku gotówki przed świętami.

Jest to taka forma pożyczki, którą możemy załatwić szybko, bez zbędnych formalności i dokumentów. Jednak nie łudźmy się, że za kredyt gotówkowy nie przyjdzie nam zapłacić. Możemy się jednak postarać, aby był to najtańszy kredyt gotówkowy.

Jako, że kredyt gotówkowy jest produktem bardzo popularnym to znajduje się w ofercie każdego banku w Polsce, co jest dla zainteresowanych jest jednocześnie korzystne, ale też i powoduje, że musimy porównać jak największą liczbę ofert, aby wybrać najlepszy kredyt gotówkowy dla nas.

Aby to zrobić musimy wiedzieć, jakie parametry kredytowe ze sobą zestawiać. To, co przede wszystkim się powinno liczyć to wysokość raty. Im będzie ona niższa, tym będzie to mniejsze obciążenie dla domowych finansów. Nie warto więc zaciągać maksymalnej kwoty kredytu, na jaką nas stać, jeśli nie jest to konieczne.

Jednak rata to nie wszystko. Kredyt gotówkowy wiąże się też z innymi kosztami, które bank narzuca na kredytobiorcę. Należą do nich najczęściej: prowizja za udzielenie kredytu, ubezpieczenie kredytu, opłata za wcześniejszą spłatę.

Szukasz korzystnego kredytu gotówkowego? Pomoże Ci porównywarka kredytów gotówkowych >>

Dlatego najlepiej porównywać kredyty posługując się RRSO, czyli Rzeczywistą Roczną Stopą Oprocentowania. Ta wartość bowiem uwzględnia wszystkie koszty kredytu gotówkowego, a więc daje całkowity obraz jego ceny. Najtańszy kredyt gotówkowy będzie miał najniższą wartość RRSO. Porównania kredytów najlepiej dokonać posługując się porównywarkami dostępnymi w Internecie. Zestawiają one ze sobą wszystkie wymienione parametry, w tym RRSO, co ułatwia wybór, a także sprawia, że jest on zdecydowanie szybszy i wygodniejszy.

Szukasz kredytu gotówkowego/hipotecznego

Szukasz
KREDYTU GOTÓWKOWEGO?

 • porównaj oferty online
 • wybierz najkorzystniejszy kredyt gotówkowy dla siebie
 • złóż WNIOSEK ONLINE
Porównaj najlepsze kredyty gotówkowe >>

Szukasz
KREDYTU HIPOTECZNEGO?

 • porównaj oferty online
 • wybierz najkorzystniejszy kredyt hipoteczny dla siebie
 • złóż WNIOSEK ONLINE
Porównaj najlepsze kredyty hipoteczne >>
Popularne artykuly
 • Ocena zdolności kredytowej. Nowe zalecenia KNF

  Komisja Nadzoru Finansowego wydała nowelizację Rekomendacji T. Skierowana jest ona do wszystkich banków podlegającym przepisom prawa polskiego oraz działających w Polsce instytucjom kredytowym. Do końca lipca tego roku mają one wprowadzić nowe wytyczne dotyczące oceny zdolności kredytowej klientów.

  czytaj dalej

 • Historia kredytowa: czym jest i jak sprawdzają ją banki

  Historia kredytowa osoby starającej się o kredyt na mieszkanie ma niezwykle duże znaczenie dla banku. Zwłaszcza wobec raportów mówiących o powiększającej się liczbie Polaków nie spłacających swoich zadłużeń. To na podstawie historii kredytowej bank ocenia wiarygodność przyszłego kredytobiorcy, a tym samym ryzyko kredytowe, czyli określa, jak wysokie jest prawdopodobieństwo, że kredyt wraz z odsetkami nie zostanie spłacony.

  czytaj dalej

Porady finansowe
 • Najlepsze roczne lokaty bankowe

  Lokata bankowa to idealne rozwiązanie dla tych klientów, którzy chcą oszczędzać swoje pieniądze w dłuższym terminie. Sprawdźmy, gdzie bez posiadania konta osobistego najlepiej ulokować na 1 rok 20 tys.

  czytaj dalej

 • Funkcjonalności nowoczesnych kont osobistych

  Od niedawna banki oferują dodatkowe funkcjonalności kont osobistych. Co można znaleźć?

  czytaj dalej