Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celu sprawnego jej działania. Więcej informacji w Regulaminie.

x
Poniedziałek, 27 stycznia 2020 r. Imieniny: Jana i Przybysława
Zrealizuj swój mPlan hipoteczny! - sprawdź promocję w mBank

Na czym polega konsolidacja zadłużenia?

Na czym polega konsolidacja zadłużenia?

Jeśli czujesz, że gubisz się w swoich finansach, a raty zaciągniętych kredytów zaczynają Cię przerastać, pomyśl nad konsolidacją zadłużenia.

Konsolidacja zadłużenia polega na scaleniu kilku kredytów w jeden. Połączone mogą być tu najróżniejsze zobowiązania, takie jak: kredyt mieszkaniowy, gotówkowy, samochodowy, wszelkiego rodzaju pożyczki, a nawet zadłużenia na kartach kredytowych. Dzięki kredytowi konsolidacyjnemu wszystko to możemy połączyć w jedną niższą ratę.

Jak to możliwe? Przy podpisywaniu umowy o kredyt konsolidacyjny wydłużeniu ulega bowiem okres spłaty, co w konsekwencji daje nam niższą ratę miesięczną. Jednak należy wiedzieć, że gdy wydłużamy okres kredytowania, wzrasta kwota odsetek, a zatem ogólne koszty kredytu rosną.

Mimo to kredyt konsolidacyjny pozwala na przeorganizowanie i uporządkowanie finansów osobistych. Jest też bardzo wygodny - zamiast bowiem pamiętać o dokonywaniu wielu opłat skierowanych do różnych instytucji, tu załatwiamy wszystko jedną opłatą.

Szukasz korzystnego kredytu gotówkowego? Pomoże Ci porównywarka kredytów gotówkowych >>

Kredyty konsolidacyjne często oferują możliwość wzięcia dodatkowej gotówki. Jest to taka dodatkowa część kredytu, która możemy przeznaczyć na dowolne cele, z wyjątkiem tych związanych z działalnością gospodarczą. Przed przyznaniem kredytu konsolidacyjnego bank ponownie przeliczy zdolność kredytową klienta. Warto więc przygotować się do tego wcześniej i za pomocą kalkulatorów dostępnych online sprawdzić, czy mamy zdolność kredytową, która pozwoli nam na zaciągnięcie kredytu konsolidacyjnego w odpowiedniej wysokości.

Wybierając się do banku po kredyt konsolidacyjny powinniśmy również przygotować umowy zadłużeń, które chcielibyśmy skonsolidować. Bowiem to bank będzie za nas zwracał pieniądze do banków czy innych instytucji finansowych, w których jesteśmy zadłużeni. Dalsza procedura wygląda dokładnie tak samo jak w przypadku przyznania jakiegokolwiek innego kredytu: składamy wniosek, dokumenty i czekamy na decyzję banku.

Szukasz kredytu gotówkowego/hipotecznego

Szukasz
KREDYTU GOTÓWKOWEGO?

 • porównaj oferty online
 • wybierz najkorzystniejszy kredyt gotówkowy dla siebie
 • złóż WNIOSEK ONLINE
Porównaj najlepsze kredyty gotówkowe >>

Szukasz
KREDYTU HIPOTECZNEGO?

 • porównaj oferty online
 • wybierz najkorzystniejszy kredyt hipoteczny dla siebie
 • złóż WNIOSEK ONLINE
Porównaj najlepsze kredyty hipoteczne >>
Popularne artykuly
 • Ocena zdolności kredytowej. Nowe zalecenia KNF

  Komisja Nadzoru Finansowego wydała nowelizację Rekomendacji T. Skierowana jest ona do wszystkich banków podlegającym przepisom prawa polskiego oraz działających w Polsce instytucjom kredytowym. Do końca lipca tego roku mają one wprowadzić nowe wytyczne dotyczące oceny zdolności kredytowej klientów.

  czytaj dalej

 • Historia kredytowa: czym jest i jak sprawdzają ją banki

  Historia kredytowa osoby starającej się o kredyt na mieszkanie ma niezwykle duże znaczenie dla banku. Zwłaszcza wobec raportów mówiących o powiększającej się liczbie Polaków nie spłacających swoich zadłużeń. To na podstawie historii kredytowej bank ocenia wiarygodność przyszłego kredytobiorcy, a tym samym ryzyko kredytowe, czyli określa, jak wysokie jest prawdopodobieństwo, że kredyt wraz z odsetkami nie zostanie spłacony.

  czytaj dalej

Porady finansowe
 • Najlepsze roczne lokaty bankowe

  Lokata bankowa to idealne rozwiązanie dla tych klientów, którzy chcą oszczędzać swoje pieniądze w dłuższym terminie. Sprawdźmy, gdzie bez posiadania konta osobistego najlepiej ulokować na 1 rok 20 tys.

  czytaj dalej

 • Funkcjonalności nowoczesnych kont osobistych

  Od niedawna banki oferują dodatkowe funkcjonalności kont osobistych. Co można znaleźć?

  czytaj dalej