Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celu sprawnego jej działania. Więcej informacji w Regulaminie.

x
Poniedziałek, 27 stycznia 2020 r. Imieniny: Jana i Przybysława
Zrealizuj swój mPlan hipoteczny! - sprawdź promocję w mBank

Błędy popełniane przy zaciąganiu kredytu

Błędy popełniane przy zaciąganiu kredytu

Mimo, iż jak donoszą badania, Polacy są coraz ostrożniejsi przy zaciąganiu pożyczek i kredytów, to jednak wciąż często zdarzają się nam błędy, których uniknięcie zdecydowanie poprawiłoby nasz wizerunek w oczach banków.

Nie zdajemy sobie sprawy, ale wiele z popełnianych przez nas głupstw jest w stanie zaważyć na decyzji banku co do przyznania nam kredytu. A konkretniej - spowodować jego odmowę.

Błąd pierwszy: W reklamie mówili, że ten kredyt jest najtańszy, więc nie będę sprawdzał innych

Obecnie kredyty bankowe to takie same produkty jak każde inne dostępne na rynku - rządzą się tymi samymi prawami i są reklamowane tak samo jak serek czy jogurt i oczywiście ten a nie inny jest najlepszy na rynku. Jednak w przeciwieństwie do jogurtu, kredyt gotówkowy czy tym bardziej mieszkaniowy wiąże kredytobiorcę na bardzo długi czas, a konsekwencje jego niewłaściwego wyboru możemy odczuć bardzo dotkliwie po kieszeni. Należy pamiętać, że tylko rzetelne porównanie wszystkich dostępnych na rynku ofert pozwoli na wybranie tej najkorzystniejszej dla kredytobiorcy.

Szukasz korzystnego kredytu gotówkowego? Pomoże Ci porównywarka kredytów gotówkowych >>

Błąd drugi: Najlepiej od razu pójść do jakiegoś banku

Jeśli lubisz się nachodzić to proszę bardzo. Jednak do wizyty w banku warto się przygotować. Przede wszystkim obliczyć swoją zdolność kredytową. Tylko wtedy będziemy wiedzieć, czy w ogóle stać nas na kredyt, jaki chcemy zaciągnąć. Na wstępne oszacowanie zdolności kredytowej pozwolą nam dostępne w internecie kalkulatory zdolności kredytowej.

Błąd trzeci: Jak złożę wnioski do kilku banków, to zwiększę swoje szanse na kredyt

To bardzo duży błąd, a niestety, wciąż często popełniany. Duża liczba wniosków, zwłaszcza złożonych w krótkim okresie czasu, działa na naszą niekorzyść. Bank bowiem przed przyznaniem kredytu, sprawdza historię kredytobiorcy w Biurze Informacji Kredytowej. Decyzje o przyznaniu kredytu dostarczane są do BIK-u ze znacznym opóźnieniem. Bank zatem wyciąga wniosek, że kredytobiorca, który stara się u niego o kredyt, najprawdopodobniej już obciążony jest kilkoma innymi.

Szukasz kredytu gotówkowego/hipotecznego

Szukasz
KREDYTU GOTÓWKOWEGO?

 • porównaj oferty online
 • wybierz najkorzystniejszy kredyt gotówkowy dla siebie
 • złóż WNIOSEK ONLINE
Porównaj najlepsze kredyty gotówkowe >>

Szukasz
KREDYTU HIPOTECZNEGO?

 • porównaj oferty online
 • wybierz najkorzystniejszy kredyt hipoteczny dla siebie
 • złóż WNIOSEK ONLINE
Porównaj najlepsze kredyty hipoteczne >>
Popularne artykuly
 • Ocena zdolności kredytowej. Nowe zalecenia KNF

  Komisja Nadzoru Finansowego wydała nowelizację Rekomendacji T. Skierowana jest ona do wszystkich banków podlegającym przepisom prawa polskiego oraz działających w Polsce instytucjom kredytowym. Do końca lipca tego roku mają one wprowadzić nowe wytyczne dotyczące oceny zdolności kredytowej klientów.

  czytaj dalej

 • Historia kredytowa: czym jest i jak sprawdzają ją banki

  Historia kredytowa osoby starającej się o kredyt na mieszkanie ma niezwykle duże znaczenie dla banku. Zwłaszcza wobec raportów mówiących o powiększającej się liczbie Polaków nie spłacających swoich zadłużeń. To na podstawie historii kredytowej bank ocenia wiarygodność przyszłego kredytobiorcy, a tym samym ryzyko kredytowe, czyli określa, jak wysokie jest prawdopodobieństwo, że kredyt wraz z odsetkami nie zostanie spłacony.

  czytaj dalej

Porady finansowe
 • Najlepsze roczne lokaty bankowe

  Lokata bankowa to idealne rozwiązanie dla tych klientów, którzy chcą oszczędzać swoje pieniądze w dłuższym terminie. Sprawdźmy, gdzie bez posiadania konta osobistego najlepiej ulokować na 1 rok 20 tys.

  czytaj dalej

 • Funkcjonalności nowoczesnych kont osobistych

  Od niedawna banki oferują dodatkowe funkcjonalności kont osobistych. Co można znaleźć?

  czytaj dalej