Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celu sprawnego jej działania. Więcej informacji w Regulaminie.

x
Poniedziałek, 27 stycznia 2020 r. Imieniny: Jana i Przybysława
Zrealizuj swój mPlan hipoteczny! - sprawdź promocję w mBank

Zobacz też

Kredyt przez internet. Gdzie najkorzystniej?

Kredyt przez internet. Gdzie najkorzystniej?

W dobie internetu załatwiamy przez niego prawie wszystko: rachunki, zakupy, formalności. Nic dziwnego - jest to wygodne, zaoszczędza nam czas, a często i pieniądze. Obecnie również kredyt gotówkowy możemy zaciągnąć przez internet. Sprawdzamy, które banki dają nam taką możliwość i gdzie kredyt przez internet będzie najtańszy.

Aktualnie prawie każdy bank udziela szybkich kredytów, jednak z reguły przeznaczone są one dla osób, które już są klientami banku i posiadają w nim konto osobiste. Mogą one wówczas liczyć nie tylko na kredyt na oświadczenie, ale też na wyższą kwotę kredytu i lepsze warunki. Wynika to chociażby z zaleceń Komisji Nadzoru Finansowego, która ostatnią nowelizacją Rekomendacji T ułatwiła zaciąganie kredytów gotówkowych właśnie tej grupie klientów.

Pożyczka gotówkowa na wiosenne zmiany >>

I tak przykładowo w ofercie Banku Pekao znajdziemy Pożyczkę Ekspresową, która udzielana jest w pełni online. Jednak wiąże się ona z koniecznością założenia w tym banku konta. Kredyt gotówkowy z obowiązkowym ubezpieczeniem w ofercie mBanku również możliwy jest do załatwienia w ciągu 15 minut przez internet. Alior Sync jest w ogóle bankiem typowo internetowym, nie posiadającym oddziałów, stąd też tam wszelkie kwestie związane z kredyt załatwiane się tylko online.

Jak zaciągnąć kredyt przez internet?

Procedura jest banalnie prosta. Banki oferują możliwość wypełnienia wniosku o kredyt przez swoja stronę internetową. Możemy zatem to zrobić wygodnie i o dowolnej porze dnia.

We wniosku podajemy wszelkie dane dotyczące kredytu, jaki chcemy uzyskać: kwotę, rodzaj rat, okres kredytowania. Przedstawimy swoje dane, w tym wysokość przychodów. Następnie otrzymujemy symulację tego, w jaki sposób będą kształtowały się nasze raty. Tu także przedstawione będą nam: prowizja banku i wszelkie dodatkowe opłaty.

Wniosek wysyłamy. Jest on zazwyczaj rozpatrywany w ciągu jednego dnia roboczego. Jeśli decyzja banku jest pozytywna, potwierdzamy wniosek i pieniądze, w zależności od banku, w ciągu od kilku minut do kilku godzin przelewane są na nasze konto.

Szukasz kredytu gotówkowego/hipotecznego

Szukasz
KREDYTU GOTÓWKOWEGO?

 • porównaj oferty online
 • wybierz najkorzystniejszy kredyt gotówkowy dla siebie
 • złóż WNIOSEK ONLINE
Porównaj najlepsze kredyty gotówkowe >>

Szukasz
KREDYTU HIPOTECZNEGO?

 • porównaj oferty online
 • wybierz najkorzystniejszy kredyt hipoteczny dla siebie
 • złóż WNIOSEK ONLINE
Porównaj najlepsze kredyty hipoteczne >>
Popularne artykuly
 • Ocena zdolności kredytowej. Nowe zalecenia KNF

  Komisja Nadzoru Finansowego wydała nowelizację Rekomendacji T. Skierowana jest ona do wszystkich banków podlegającym przepisom prawa polskiego oraz działających w Polsce instytucjom kredytowym. Do końca lipca tego roku mają one wprowadzić nowe wytyczne dotyczące oceny zdolności kredytowej klientów.

  czytaj dalej

 • Historia kredytowa: czym jest i jak sprawdzają ją banki

  Historia kredytowa osoby starającej się o kredyt na mieszkanie ma niezwykle duże znaczenie dla banku. Zwłaszcza wobec raportów mówiących o powiększającej się liczbie Polaków nie spłacających swoich zadłużeń. To na podstawie historii kredytowej bank ocenia wiarygodność przyszłego kredytobiorcy, a tym samym ryzyko kredytowe, czyli określa, jak wysokie jest prawdopodobieństwo, że kredyt wraz z odsetkami nie zostanie spłacony.

  czytaj dalej

Porady finansowe
 • Najlepsze roczne lokaty bankowe

  Lokata bankowa to idealne rozwiązanie dla tych klientów, którzy chcą oszczędzać swoje pieniądze w dłuższym terminie. Sprawdźmy, gdzie bez posiadania konta osobistego najlepiej ulokować na 1 rok 20 tys.

  czytaj dalej

 • Funkcjonalności nowoczesnych kont osobistych

  Od niedawna banki oferują dodatkowe funkcjonalności kont osobistych. Co można znaleźć?

  czytaj dalej