Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celu sprawnego jej działania. Więcej informacji w Regulaminie.

x
Środa, 03 czerwca 2020 r. Imieniny: Leszka i Kłotyldy
Zrealizuj swój mPlan hipoteczny! - sprawdź promocję w mBank

Jak porównywać kredyty gotówkowe?

Jak porównywać kredyty gotówkowe?

Wybór korzystnego kredytu gotówkowego nie jest trudną sprawą, jeśli tylko wiesz, w jaki sposób porównywać oferty. Banki bowiem prześcigają się w wymyślaniu coraz to nowych atrakcji, które mają przyciągnąć przyszłego kredytobiorcę właśnie do nich. Nie dajmy się jednak zwieść promocjami i przede wszystkim policzmy całkowite koszty kredytu.

Gdy bierzemy kredyt gotówkowy decydujemy się na pożyczenie pieniędzy, które będziemy musieli oddać wraz z naliczonymi przez bank odsetkami. To jaka będzie ich wysokość w dużej mierze zależy od tego, jak ten kredyt jest oprocentowany. Porównanie kredytów pozwala nam zaobserwować, że ich oprocentowanie potrafi być bardzo zróżnicowane. Różnice mogą wynosić od kilku do nawet kilkunastu procent. Z czego to wynika?

Szukasz korzystnego kredytu gotówkowego? Pomoże Ci porównywarka kredytów gotówkowych >>

Bank przecież zawsze będzie chciał zarobić jak najwięcej. Istotnie często tak jest, że tam gdzie oprocentowanie jest niższe, wyższa jest prowizja za udzielenie kredytu, jego ubezpieczenie czy inne dodatkowe opłaty. Oprocentowanie kredytu decyduje o wysokości spłacanej co miesiąc raty, jednak nie tylko ono decyduje o całkowitych kosztach kredytu. Dlatego najważniejszym parametrem, na który powinniśmy patrzeć porównując kredyty jest Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO), bowiem tylko ten rodzaj oprocentowania uwzględnia wszystko, co składa się na cenę kredytu gotówkowego.

Promocja w postaci zerowej prowizji czy brak konieczności wykupu ubezpieczenia wcale nie musi oznaczać, że kredyt jest tańszy. Pamiętajmy również o tym, aby kredyt maksymalnie dobrać do swoich potrzeb. Należy sprawdzić zatem, jakie dokumenty są wymagane w wybranej ofercie. Może się bowiem zdarzyć, że bank nie uwzględni umowy o dzieło czy zlecenia.

Pożyczka gotówkowa z gwarancją najniższej raty - Sprawdź!

Warto pytać o takie szczegóły wcześniej, aby uniknąć nieporozumień tuż przed podpisaniem umowy. Jeśli natomiast chcemy uzyskać kredyt szybko i bez zbędnych formalności sprawdźmy najpierw bankowe oferty pożyczek ekspresowych, zanim przejdziemy do droższych kredytów pozabankowych.

Szukasz kredytu gotówkowego/hipotecznego

Szukasz
KREDYTU GOTÓWKOWEGO?

 • porównaj oferty online
 • wybierz najkorzystniejszy kredyt gotówkowy dla siebie
 • złóż WNIOSEK ONLINE
Porównaj najlepsze kredyty gotówkowe >>

Szukasz
KREDYTU HIPOTECZNEGO?

 • porównaj oferty online
 • wybierz najkorzystniejszy kredyt hipoteczny dla siebie
 • złóż WNIOSEK ONLINE
Porównaj najlepsze kredyty hipoteczne >>
Popularne artykuly
 • Ocena zdolności kredytowej. Nowe zalecenia KNF

  Komisja Nadzoru Finansowego wydała nowelizację Rekomendacji T. Skierowana jest ona do wszystkich banków podlegającym przepisom prawa polskiego oraz działających w Polsce instytucjom kredytowym. Do końca lipca tego roku mają one wprowadzić nowe wytyczne dotyczące oceny zdolności kredytowej klientów.

  czytaj dalej

 • Historia kredytowa: czym jest i jak sprawdzają ją banki

  Historia kredytowa osoby starającej się o kredyt na mieszkanie ma niezwykle duże znaczenie dla banku. Zwłaszcza wobec raportów mówiących o powiększającej się liczbie Polaków nie spłacających swoich zadłużeń. To na podstawie historii kredytowej bank ocenia wiarygodność przyszłego kredytobiorcy, a tym samym ryzyko kredytowe, czyli określa, jak wysokie jest prawdopodobieństwo, że kredyt wraz z odsetkami nie zostanie spłacony.

  czytaj dalej

Porady finansowe
 • Najlepsze roczne lokaty bankowe

  Lokata bankowa to idealne rozwiązanie dla tych klientów, którzy chcą oszczędzać swoje pieniądze w dłuższym terminie. Sprawdźmy, gdzie bez posiadania konta osobistego najlepiej ulokować na 1 rok 20 tys.

  czytaj dalej

 • Funkcjonalności nowoczesnych kont osobistych

  Od niedawna banki oferują dodatkowe funkcjonalności kont osobistych. Co można znaleźć?

  czytaj dalej