Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celu sprawnego jej działania. Więcej informacji w Regulaminie.

x
Środa, 03 czerwca 2020 r. Imieniny: Leszka i Kłotyldy
Zrealizuj swój mPlan hipoteczny! - sprawdź promocję w mBank

Zobacz też

Samochód na firmę

Niezawodny samochód, który nie traci na wartości nieocenioną korzyścią dla firmy

Niewiele jest w gospodarce branż, w których przedsiębiorstwa nie potrzebują jakiejś formy transportu. Najczęściej jest to samochód osobowy lub ciężarowy, niezbędny przy spotkaniach z klientami, podróżach służbowych i przewozie towarów. Nawet firmy jednoosobowe najczęściej nie mogą się obyć bez auta, które oprócz transportu przynosi także dodatkowe korzyści w postaci wliczania wydatków na samochód do kosztów podatkowych.

Chociaż według polskiego prawa, osoba prowadząca jednoosobową działalność gospodarczą nie może zarejestrować samochodu na firmę, auto wciąż może być wprowadzone do działalności, nawet jeśli jest równolegle używane jako pojazd prywatny. Dlatego kupując samochód z myślą o wykorzystaniu go zarówno w pracy, jak i w czasie wolnym, warto rozważyć marki, które najlepiej sprawdzą się w obu rolach. Jedną z nich jest niewątpliwie Toyota, od lat znana i ceniona przez kierowców na całym świecie. Samochody tego producenta charakteryzują się przede wszystkim swoją trwałością i niezawodnością, chociaż w przeszłości zdarzały się w nich wady konstrukcyjne, które powodowały wycofywanie niektórych modeli z rynku. Na korzyść marki przemawia jednak fakt, że firma intensywnie pracuje nad udoskonalaniem swoich pojazdów, dzięki czemu usterki fabryczne mające negatywny wpływ na trwałość i bezpieczeństwo samochodów zdarzają się coraz rzadziej. Dodatkowo, Toyota ma w swojej ofercie jeden z najlepszych obecnie samochodów hybrydowych (model Prius), który jest nie tylko przyjazny dla środowiska ale pozwala także radykalnie obniżyć koszty użytkowania dzięki zmniejszonemu zużyciu paliwa.

Kupując samochód na firmę jednoosobową, większość przedsiębiorców zwraca także dużą uwagę na to, jak duży będzie spadek jego wartości po kilku latach użytkowania. W przypadku niektórych marek może to być nawet połowa ceny kupna nowego pojazdu, co jest ogromną stratą dla firmy i utrudnia wymianę samochodu na nowy lub lepszy model w razie potrzeby. Samochody Toyota znowu wybijają się tu spośród konkurencji, ponieważ tracą na wartości znacząco mniej niż inne marki. Dlatego też są idealną opcją dla osób szukających mocnego, solidnego samochodu do firmy i użytku prywatnego.

Szukasz kredytu gotówkowego/hipotecznego

Szukasz
KREDYTU GOTÓWKOWEGO?

 • porównaj oferty online
 • wybierz najkorzystniejszy kredyt gotówkowy dla siebie
 • złóż WNIOSEK ONLINE
Porównaj najlepsze kredyty gotówkowe >>

Szukasz
KREDYTU HIPOTECZNEGO?

 • porównaj oferty online
 • wybierz najkorzystniejszy kredyt hipoteczny dla siebie
 • złóż WNIOSEK ONLINE
Porównaj najlepsze kredyty hipoteczne >>
Popularne artykuly
 • Ocena zdolności kredytowej. Nowe zalecenia KNF

  Komisja Nadzoru Finansowego wydała nowelizację Rekomendacji T. Skierowana jest ona do wszystkich banków podlegającym przepisom prawa polskiego oraz działających w Polsce instytucjom kredytowym. Do końca lipca tego roku mają one wprowadzić nowe wytyczne dotyczące oceny zdolności kredytowej klientów.

  czytaj dalej

 • Historia kredytowa: czym jest i jak sprawdzają ją banki

  Historia kredytowa osoby starającej się o kredyt na mieszkanie ma niezwykle duże znaczenie dla banku. Zwłaszcza wobec raportów mówiących o powiększającej się liczbie Polaków nie spłacających swoich zadłużeń. To na podstawie historii kredytowej bank ocenia wiarygodność przyszłego kredytobiorcy, a tym samym ryzyko kredytowe, czyli określa, jak wysokie jest prawdopodobieństwo, że kredyt wraz z odsetkami nie zostanie spłacony.

  czytaj dalej

Porady finansowe
 • Najlepsze roczne lokaty bankowe

  Lokata bankowa to idealne rozwiązanie dla tych klientów, którzy chcą oszczędzać swoje pieniądze w dłuższym terminie. Sprawdźmy, gdzie bez posiadania konta osobistego najlepiej ulokować na 1 rok 20 tys.

  czytaj dalej

 • Funkcjonalności nowoczesnych kont osobistych

  Od niedawna banki oferują dodatkowe funkcjonalności kont osobistych. Co można znaleźć?

  czytaj dalej