Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celu sprawnego jej działania. Więcej informacji w Regulaminie.

x
Środa, 03 czerwca 2020 r. Imieniny: Leszka i Kłotyldy
Zrealizuj swój mPlan hipoteczny! - sprawdź promocję w mBank

Jaki samochód wybrać na firmę

Prowadzenie działalności gospodarczej związane jest w dużej mierze z mobilnością. Dojazd do klienta czy kontrahenta w określonym czasie, to podstawa w każdym biznesie. Dlatego też i jednoosobowe firmy, i te większe coraz chętniej kupują lub biorą w leasing samochody. Nie tylko osobowe, ale także dostawcze czy oczywiście ciężarowe. Decyduje specyfika branży.

Jaki samochód na firmę wybrać, aby mieć pewność, że będzie odpowiednio wykorzystany i że jego eksploatacja będzie tanią? Na to pytanie starają się znaleźć odpowiedź właściciele firm i osoby dbające o flotę. Podobnie jest w przypadku, kiedy to jednoosobowa działalność tożsama jest z przewozem osób. W wielu europejskich krajach ostatnimi czasy ogromnym powodzeniem w korporacjach taksówkowych cieszą się samochody hybrydowe. Biała Toyota Prius z zamontowanym taksometrem to widok niezwykle popularny choćby na madryckich ulicach. Niskie koszty eksploatacji (nie tylko spalanie), komfort i cisza w środku - interes taksówkarza i klienta bywa pogodzony.

Auto w firmie to nie tylko taksówka. Ekipy budowlane czy remontowe potrzebują pojazdu o dużym bagażniku oraz z obszernym i łatwym do umycia wnętrzem. Tutaj, zwłaszcza kiedy firma działa poza miejskimi rogatkami, niesłabnącym powodzeniem cieszą się pick-upy z napędem na cztery koła. Dobrym przykładem, może być choćby Toyota Hilux i jej konkurencji z Japonii czy z Europy. Długa lub krótka kabina, silny i oszczędny motor napędzany olejem napędowym oraz niezawodność - takie cechy powinien posiadać współczesny wół roboczy.

Rzemieślnicy, monterzy i serwisanci chętne korzystają z niewielkich pojazdów osobowych, które występują także w wersjach van. Dwa miejsca, duży bagażnik, zwrotność i niskie spalanie przy rozsądnej dynamice. Rozwiązanie sprawdzające się zarówno w przypadku jednoosobowych firm oraz w przypadku przedstawicieli handlowych.

A może większy pojazd? Jaki samochód do firmy wybrać, gdy jest się dystrybutorem hurtowni. Wtedy znakomicie sprawdzą się dostawcze samochody segmentu midi. W gamie wspominanej Toyoty można znaleźć model ProAce. Dużą zaletą takich aut jest to, iż przy zachowaniu dużej ładowności, wciąż są zaliczane do aut osobowych - prawo jazdy kategorii B wystarczy.

Jaki więc wybrać samochód na firmę? Odpowiednich gabarytów i przede wszystkim cechujący się niezawodnością. Przestój w warsztacie to finansowa strata. I na to przedsiębiorca nie może sobie pozwolić.

Szukasz kredytu gotówkowego/hipotecznego

Szukasz
KREDYTU GOTÓWKOWEGO?

 • porównaj oferty online
 • wybierz najkorzystniejszy kredyt gotówkowy dla siebie
 • złóż WNIOSEK ONLINE
Porównaj najlepsze kredyty gotówkowe >>

Szukasz
KREDYTU HIPOTECZNEGO?

 • porównaj oferty online
 • wybierz najkorzystniejszy kredyt hipoteczny dla siebie
 • złóż WNIOSEK ONLINE
Porównaj najlepsze kredyty hipoteczne >>
Popularne artykuly
 • Ocena zdolności kredytowej. Nowe zalecenia KNF

  Komisja Nadzoru Finansowego wydała nowelizację Rekomendacji T. Skierowana jest ona do wszystkich banków podlegającym przepisom prawa polskiego oraz działających w Polsce instytucjom kredytowym. Do końca lipca tego roku mają one wprowadzić nowe wytyczne dotyczące oceny zdolności kredytowej klientów.

  czytaj dalej

 • Historia kredytowa: czym jest i jak sprawdzają ją banki

  Historia kredytowa osoby starającej się o kredyt na mieszkanie ma niezwykle duże znaczenie dla banku. Zwłaszcza wobec raportów mówiących o powiększającej się liczbie Polaków nie spłacających swoich zadłużeń. To na podstawie historii kredytowej bank ocenia wiarygodność przyszłego kredytobiorcy, a tym samym ryzyko kredytowe, czyli określa, jak wysokie jest prawdopodobieństwo, że kredyt wraz z odsetkami nie zostanie spłacony.

  czytaj dalej

Porady finansowe
 • Najlepsze roczne lokaty bankowe

  Lokata bankowa to idealne rozwiązanie dla tych klientów, którzy chcą oszczędzać swoje pieniądze w dłuższym terminie. Sprawdźmy, gdzie bez posiadania konta osobistego najlepiej ulokować na 1 rok 20 tys.

  czytaj dalej

 • Funkcjonalności nowoczesnych kont osobistych

  Od niedawna banki oferują dodatkowe funkcjonalności kont osobistych. Co można znaleźć?

  czytaj dalej