Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celu sprawnego jej działania. Więcej informacji w Regulaminie.

x
Środa, 03 czerwca 2020 r. Imieniny: Leszka i Kłotyldy
Zrealizuj swój mPlan hipoteczny! - sprawdź promocję w mBank

Nie masz na ratę? Bank przyjmie zamiast pieniędzy fakturę

25634-Nie-masz-na-rate-Bank-przyjmie-zamiast-pieniedzy-fakture

Idea Bank przygotował nowe rozwiązanie, które ma jeszcze bardziej ułatwić życie przedsiębiorcom. Jest nim faktura zamiast raty. Sprawdź jak to działa!

Osoby prowadzące własną działalność gospodarczą funkcjonują w innych warunkach niż etatowcy. W przypadku tych drugich pensja przychodzi zawsze o stałej porze. Przedsiębiorcy są z kolei uzależnieni od kontraktów i spłaty faktur. To może mieć zaś duży wpływ na ich płynność finansową.

Płynność i wahania

Wahania przychodów to norma w przypadków przedsiębiorstw. Opłata faktury nie jest dokonywana natychmiastowo, co oczywiście przekłada się na to, że na koncie firmy brakuje środków. Czasami opóźnienia są duże, innym razem mniejsze. Zdarzają się także okresy, kiedy do przedsiębiorcy spływa bardzo dużo środków. Jednym zdaniem - sytuacja jest diametralnie różna niż u etatowców. To zaś przekłada się na kwestie związane z kredytem.

Idea Bank ma pomysł na rozwiązanie tego problemu

Idea Bank, który specjalizuje się w obsłudze przedsiębiorców, postanowił zaradzić tej sytuacji. W tym celu przygotował specjalne rozwiązanie, z pomocą którego przedsiębiorcy nie będą mieć już trudności z regularną spłatą rat kredytowych.

Specjalne podejście

Rozumiejąc, jak wygląd cykl płatności w firmie, Idea Bank przygotował opcję, w której zamiast raty firma może przedstawić bankowi fakturę na której opłacenie oczekuje. Jak podkreśla szef departamentu produktów Idea Banku Michał Knitter, aktualny brak środków to nie to samo co niewypłacalność. Dlatego też dla Idea Banku najważniejszy jest dobry stan biznesu i wystawianie faktur.

Jak to działa w praktyce?

Gdy moment spłaty raty nadciąga, przedsiębiorca udaje się do banku z fakturą. Bank przyjmie ją w rozliczeniu. Faktura trafi następnie do firmy faktoringowej. Ta firma przelewa przedsiębiorcy 80 proc. wartości faktury. Reszta zostanie przelana po otrzymaniu zapłaty. Po tej operacji bank ściąga ratę kredytu z konta firmy.

Bez pakietu płynnościowego ani rusz

Aby taka operacja była w ogóle możliwa, przedsiębiorca w momencie zaciągania kredytu dostaje pakiet płynnościowy. Pozwala on na korzystanie z opcji faktoringu, ale również z windykacji. Co istotne, taki pakiet oznacza, że nie ma konieczności zakupu dodatkowej polisy do kredytu. Koszt takiego pakietu jest zależny od ryzyka działalności. Minimalna stawka to 0,3 proc. wartości kredytu na miesiąc. Maksimum to zaś 1 proc. wartości.

Szukasz kredytu gotówkowego/hipotecznego

Szukasz
KREDYTU GOTÓWKOWEGO?

 • porównaj oferty online
 • wybierz najkorzystniejszy kredyt gotówkowy dla siebie
 • złóż WNIOSEK ONLINE
Porównaj najlepsze kredyty gotówkowe >>

Szukasz
KREDYTU HIPOTECZNEGO?

 • porównaj oferty online
 • wybierz najkorzystniejszy kredyt hipoteczny dla siebie
 • złóż WNIOSEK ONLINE
Porównaj najlepsze kredyty hipoteczne >>
Popularne artykuly
 • Ocena zdolności kredytowej. Nowe zalecenia KNF

  Komisja Nadzoru Finansowego wydała nowelizację Rekomendacji T. Skierowana jest ona do wszystkich banków podlegającym przepisom prawa polskiego oraz działających w Polsce instytucjom kredytowym. Do końca lipca tego roku mają one wprowadzić nowe wytyczne dotyczące oceny zdolności kredytowej klientów.

  czytaj dalej

 • Historia kredytowa: czym jest i jak sprawdzają ją banki

  Historia kredytowa osoby starającej się o kredyt na mieszkanie ma niezwykle duże znaczenie dla banku. Zwłaszcza wobec raportów mówiących o powiększającej się liczbie Polaków nie spłacających swoich zadłużeń. To na podstawie historii kredytowej bank ocenia wiarygodność przyszłego kredytobiorcy, a tym samym ryzyko kredytowe, czyli określa, jak wysokie jest prawdopodobieństwo, że kredyt wraz z odsetkami nie zostanie spłacony.

  czytaj dalej

Porady finansowe
 • Najlepsze roczne lokaty bankowe

  Lokata bankowa to idealne rozwiązanie dla tych klientów, którzy chcą oszczędzać swoje pieniądze w dłuższym terminie. Sprawdźmy, gdzie bez posiadania konta osobistego najlepiej ulokować na 1 rok 20 tys.

  czytaj dalej

 • Funkcjonalności nowoczesnych kont osobistych

  Od niedawna banki oferują dodatkowe funkcjonalności kont osobistych. Co można znaleźć?

  czytaj dalej