Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celu sprawnego jej działania. Więcej informacji w Regulaminie.

x
Niedziela, 05 lipca 2020 r. Imieniny: Karoliny i Antoniego
Zrealizuj swój mPlan hipoteczny! - sprawdź promocję w mBank

Ranking kredytów hipotecznych na 200 tys. zł

28344-Ranking-kredytow-hipotecznych-na-200-tys-zl

Zakup własnego mieszkania lub domu to często decyzja życiowa, którą realizujemy nierzadko ze wsparciem kredytu hipotecznego. Jest to zobowiązanie długoterminowe, dlatego warto starannie wybrać ofertę, z którą zwiążemy się na wiele lat. Oto nasz ranking kredytów hipotecznych na 200 tys. zł.

Kredyt hipoteczny to często jedyny sposób, żeby zdobyć własne cztery kąty. Zanim jednak wybierzemy konkretną ofertę, warto przeanalizować propozycje bankowe dostępne na rynku, by wybrać taką,  dzięki której nie przepłacimy i której ratę swobodnie udźwignie nasz domowy budżet. Żeby ułatwić to zadanie, przygotowaliśmy ranking kredytów hipotecznych.

Które oferty warto wybrać?

Nasze zestawienie kredytów przygotowaliśmy przy założeniu, że kupujemy nieruchomość o wartości 250 tys. zł, na co pożyczamy 200 tys. zł. Okres kredytowania to 30 lat.

Ranking kredytów hipotecznych: wrzesień 2015

Bank

Oferta

Rata

Prowizja

Oprocentowanie rzeczywiste RRSO

Deutsche Bank Polska

Kredyt z prowizją 0%

855 zł

0%

3,15%

Bank BPS

Kredyt Hipoteczny – Dom z Korzyścią BIS

855 zł

2%

3,35%

PKO BP

Własny Kąt Hipoteczny

861 zł

0%

3,23%

Credit Agricole

Pakiet Diamnet

866 zł

0%

3,29%

Raiffeisen Polbank

Kredyt Hipoteczny

878 zł

0%

3,89%

To, co od razu rzuca się w oczy w naszym zestawieniu, to w większości przypadków rezygnacja banków z prowizji (poza Bankiem BPS). Sprawdźmy jednak szczegóły propozycji czołówki naszego rankingu.

Deutsche Bank Polska – Kredyt z prowizją 0%

Przede wszystkim wspomniana propozycja Deutsche Banku to oferta pakietowa. Oznacza to, że warunki są atrakcyjne, ale tylko dla tych klientów, którzy zdecydują się zakupić dodatkowe produkty banku. W tym przypadku wiąże się to z koniecznością korzystania z pakietu ubezpieczeniowo-inwestycyjnego. Wtedy przez pierwsze 12 miesięcy marża wynosić będzie 1%. Musimy także przygotować się na płacenie co miesiąc ubezpieczenia pomostowego w wysokości 200 zł. Warto jednak podkreślić, że 30% kredytu można przeznaczyć na dowolny cel.

Bank BPS – Kredyt Hipoteczny Dom z Korzyścią BIS

To również oferta pakietowa. Tym razem kredytobiorca musi założyć rachunek osobisty lub zdecydować się na kartę kredytową. Inne opcje to ubezpieczenie na życie Concordia Życie Komfort albo Plan Systematycznego Inwestowania PSI. Jest to jedyna oferta w zestawieniu, w której konieczne jest zapłacenie prowizji. W naszym przypadku będzie to 4 000 zł, za wycenę nieruchomości zapłacimy natomiast 480 zł. Nie ma za to ubezpieczenia pomostowego. 

Szukasz kredytu gotówkowego/hipotecznego

Szukasz
KREDYTU GOTÓWKOWEGO?

 • porównaj oferty online
 • wybierz najkorzystniejszy kredyt gotówkowy dla siebie
 • złóż WNIOSEK ONLINE
Porównaj najlepsze kredyty gotówkowe >>

Szukasz
KREDYTU HIPOTECZNEGO?

 • porównaj oferty online
 • wybierz najkorzystniejszy kredyt hipoteczny dla siebie
 • złóż WNIOSEK ONLINE
Porównaj najlepsze kredyty hipoteczne >>
Popularne artykuly
 • Ocena zdolności kredytowej. Nowe zalecenia KNF

  Komisja Nadzoru Finansowego wydała nowelizację Rekomendacji T. Skierowana jest ona do wszystkich banków podlegającym przepisom prawa polskiego oraz działających w Polsce instytucjom kredytowym. Do końca lipca tego roku mają one wprowadzić nowe wytyczne dotyczące oceny zdolności kredytowej klientów.

  czytaj dalej

 • Historia kredytowa: czym jest i jak sprawdzają ją banki

  Historia kredytowa osoby starającej się o kredyt na mieszkanie ma niezwykle duże znaczenie dla banku. Zwłaszcza wobec raportów mówiących o powiększającej się liczbie Polaków nie spłacających swoich zadłużeń. To na podstawie historii kredytowej bank ocenia wiarygodność przyszłego kredytobiorcy, a tym samym ryzyko kredytowe, czyli określa, jak wysokie jest prawdopodobieństwo, że kredyt wraz z odsetkami nie zostanie spłacony.

  czytaj dalej

Porady finansowe
 • Najlepsze roczne lokaty bankowe

  Lokata bankowa to idealne rozwiązanie dla tych klientów, którzy chcą oszczędzać swoje pieniądze w dłuższym terminie. Sprawdźmy, gdzie bez posiadania konta osobistego najlepiej ulokować na 1 rok 20 tys.

  czytaj dalej

 • Funkcjonalności nowoczesnych kont osobistych

  Od niedawna banki oferują dodatkowe funkcjonalności kont osobistych. Co można znaleźć?

  czytaj dalej