Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celu sprawnego jej działania. Więcej informacji w Regulaminie.

x
Piątek, 13 grudnia 2019 r. Imieniny: Łucji i Otylii
Zrealizuj swój mPlan hipoteczny! - sprawdź promocję w mBank
Porady finansowe
 • Czy warto korzystać z kalkulatorów kredytów online?

  Wzięcie kredytu to poważna decyzja, która powinna być poprzedzona wnikliwymi rozważaniami i przygotowaniami. Już przed rozpoczęciem całej procedury warto ułatwić sobie sprawę, korzystając chociażby z bezpłatnych rozwiązań. Mogą nimi na przykład być internetowe kalkulatory kredytów. Czy warto używać tego typu narzędzi do rozeznania się w temacie?  

  czytaj dalej

 • 14732-Co-powinienes-wiedziec-o-kredytach-gotowkowych

  Co powinieneś wiedzieć o kredytach gotówkowych?

  Na jakich zasadach udzielane są kredyty gotówkowe i co należy sprawdzić, decydując się na zaciągnięcie kredytów gotówkowych? Nie wiesz? Służymy pomocą!

  czytaj dalej

 • 16166-Czym-rozni-sie-BIK-od-czarnych-list-dluznikow-

  Czym różni się BIK od czarnych list dłużników?

  Biuro Informacji Kredytowej (BIK) często jest mylone z czarnymi listami niesolidnych dłużników typu BIG (Biuro Informacji Gospodarczej). Historia kredytowa w BIK może być również historią pozytywną.

  czytaj dalej

 • 14986-BIK-to-nie-czarna-lista

  BIK to nie czarna lista

  Decyzja kredytowa opiera się na wielu wytycznych. Jedną z nich jest Biuro Informacji Kredytowej, które jest często mylone z czarną listą dłużników.

  czytaj dalej

 • 13850-Czy-chwilowka-musi-byc-droga

  Czy chwilówka musi być droga?

  Z chwilówek korzysta coraz większa liczba klientów. Czy taka pożyczka musi być droga?

  czytaj dalej

 • 13010-Czy-warto-brac-kredyt-hipoteczny-z-rodzicami

  Czy warto brać kredyt hipoteczny z rodzicami?

  Każdy chciałby mieć własne cztery ściany, jednak wiele osób nie posiada określonej zdolności kredytowej. Czy wówczas warto zaciągnąć kredyt hipoteczny wraz z rodzicami?

  czytaj dalej

Popularne artykuly
 • Ocena zdolności kredytowej. Nowe zalecenia KNF

  Komisja Nadzoru Finansowego wydała nowelizację Rekomendacji T. Skierowana jest ona do wszystkich banków podlegającym przepisom prawa polskiego oraz działających w Polsce instytucjom kredytowym. Do końca lipca tego roku mają one wprowadzić nowe wytyczne dotyczące oceny zdolności kredytowej klientów.

  czytaj dalej

 • Historia kredytowa: czym jest i jak sprawdzają ją banki

  Historia kredytowa osoby starającej się o kredyt na mieszkanie ma niezwykle duże znaczenie dla banku. Zwłaszcza wobec raportów mówiących o powiększającej się liczbie Polaków nie spłacających swoich zadłużeń. To na podstawie historii kredytowej bank ocenia wiarygodność przyszłego kredytobiorcy, a tym samym ryzyko kredytowe, czyli określa, jak wysokie jest prawdopodobieństwo, że kredyt wraz z odsetkami nie zostanie spłacony.

  czytaj dalej