Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celu sprawnego jej działania. Więcej informacji w Regulaminie.

x
Środa, 05 sierpnia 2020 r. Imieniny: Marii i Stanisławy
Zrealizuj swój mPlan hipoteczny! - sprawdź promocję w mBank
Porady finansowe
 • 14732-Co-powinienes-wiedziec-o-kredytach-gotowkowych

  Co powinieneś wiedzieć o kredytach gotówkowych?

  Na jakich zasadach udzielane są kredyty gotówkowe i co należy sprawdzić, decydując się na zaciągnięcie kredytów gotówkowych? Nie wiesz? Służymy pomocą!

  czytaj dalej

 • 16166-Czym-rozni-sie-BIK-od-czarnych-list-dluznikow-

  Czym różni się BIK od czarnych list dłużników?

  Biuro Informacji Kredytowej (BIK) często jest mylone z czarnymi listami niesolidnych dłużników typu BIG (Biuro Informacji Gospodarczej). Historia kredytowa w BIK może być również historią pozytywną.

  czytaj dalej

 • 14986-BIK-to-nie-czarna-lista

  BIK to nie czarna lista

  Decyzja kredytowa opiera się na wielu wytycznych. Jedną z nich jest Biuro Informacji Kredytowej, które jest często mylone z czarną listą dłużników.

  czytaj dalej

 • 13850-Czy-chwilowka-musi-byc-droga

  Czy chwilówka musi być droga?

  Z chwilówek korzysta coraz większa liczba klientów. Czy taka pożyczka musi być droga?

  czytaj dalej

 • 13010-Czy-warto-brac-kredyt-hipoteczny-z-rodzicami

  Czy warto brać kredyt hipoteczny z rodzicami?

  Każdy chciałby mieć własne cztery ściany, jednak wiele osób nie posiada określonej zdolności kredytowej. Czy wówczas warto zaciągnąć kredyt hipoteczny wraz z rodzicami?

  czytaj dalej

 • Jak zwiększyć zdolność kredytową?

  Jak zwiększyć zdolność kredytową?

  Zdolność kredytowa to główne kryterium brane pod uwagę przez bank przy udzielaniu kredytu. Przy jej wyliczaniu uwzględniane jest wiele czynników: dochody klienta, stałe wydatki, wiek, stan cywilny, liczba osób na utrzymaniu. Istnieje kilka możliwości podwyższenia swojej zdolności kredytowej. Prezentujemy dla Was kilka sposobów na uzyskanie wyższego kredytu.

  czytaj dalej

Popularne artykuly
 • Ocena zdolności kredytowej. Nowe zalecenia KNF

  Komisja Nadzoru Finansowego wydała nowelizację Rekomendacji T. Skierowana jest ona do wszystkich banków podlegającym przepisom prawa polskiego oraz działających w Polsce instytucjom kredytowym. Do końca lipca tego roku mają one wprowadzić nowe wytyczne dotyczące oceny zdolności kredytowej klientów.

  czytaj dalej

 • Historia kredytowa: czym jest i jak sprawdzają ją banki

  Historia kredytowa osoby starającej się o kredyt na mieszkanie ma niezwykle duże znaczenie dla banku. Zwłaszcza wobec raportów mówiących o powiększającej się liczbie Polaków nie spłacających swoich zadłużeń. To na podstawie historii kredytowej bank ocenia wiarygodność przyszłego kredytobiorcy, a tym samym ryzyko kredytowe, czyli określa, jak wysokie jest prawdopodobieństwo, że kredyt wraz z odsetkami nie zostanie spłacony.

  czytaj dalej