Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celu sprawnego jej działania. Więcej informacji w Regulaminie.

x
Środa, 05 sierpnia 2020 r. Imieniny: Marii i Stanisławy
Zrealizuj swój mPlan hipoteczny! - sprawdź promocję w mBank

Funkcjonalności nowoczesnych kont osobistych

Od niedawna banki oferują dodatkowe funkcjonalności kont osobistych. Co można znaleźć?

Po pierwsze niektóre banki umożliwiają swoim klientom, bezpośredni i stały kontakt z przypisanym do rachunku opiekunem. Dzięki tej możliwości można łatwo otrzymać niezbędne informacje i fachową pomoc związaną z posiadanym produktem bankowym. Kontakt z opiekunem jest bardzo prosty. Wystarczy tylko wpisać do specjalnego formularza w panelu konta swoje zapytanie, a po krótkiej chwili otrzymamy odpowiedź. Jest to rozwiązanie dużo lepsze niż dotychczasowe listy najczęstszych pytań i odpowiedzi.

Obecnie można spotkać oferty kont osobistych, których dostęp możliwy jest nie tylko przez Internet, telefon lub w placówkach banku. Coraz częściej banki umożliwiają dostęp i zarządzanie kontem za pomocą aplikacji na smartfony. Dzięki nim klient może na bieżąco sprawdzić stan konta, wykonać przelew bądź też znaleźć najbliższy bankomat. Funkcja ta jest stale rozwijana, dzięki czemu klient może również za pomocą prostej aplikacji na telefonie złożyć wniosek o inne produkty, na przykład konto oszczędnościowe lub lokaty bankowe.

Banki przygotowały również możliwość dokonywania szybkich przelewów bez potrzeby znajomości dokładnego numeru konta odbiorcy. Teraz pieniądze można przesłać na adres e-mail czy za pośrednictwem portali społecznościowych. Wkrótce będzie możliwe dokonywanie przelewów na konto dzięki znajomości jedynie numeru telefonu odbiorcy.

Dość ciekawym i na pewno dużym ułatwieniem dla internautów jest możliwość podpisywania umowy za pomocą SMS – bez czekania na przesyłkę kurierską.

Należy jednak pamiętać, że nowoczesne technologie mobilne mogą stać się łatwym celem dla hakerów. Dlatego do korzystania z tych form wymagane jest specjalne zabezpieczenie, choćby w postaci dobrego programu antywirusowego na smart fonie.

Popularne artykuly
  • Ocena zdolności kredytowej. Nowe zalecenia KNF

    Komisja Nadzoru Finansowego wydała nowelizację Rekomendacji T. Skierowana jest ona do wszystkich banków podlegającym przepisom prawa polskiego oraz działających w Polsce instytucjom kredytowym. Do końca lipca tego roku mają one wprowadzić nowe wytyczne dotyczące oceny zdolności kredytowej klientów.

    czytaj dalej

  • Historia kredytowa: czym jest i jak sprawdzają ją banki

    Historia kredytowa osoby starającej się o kredyt na mieszkanie ma niezwykle duże znaczenie dla banku. Zwłaszcza wobec raportów mówiących o powiększającej się liczbie Polaków nie spłacających swoich zadłużeń. To na podstawie historii kredytowej bank ocenia wiarygodność przyszłego kredytobiorcy, a tym samym ryzyko kredytowe, czyli określa, jak wysokie jest prawdopodobieństwo, że kredyt wraz z odsetkami nie zostanie spłacony.

    czytaj dalej