Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celu sprawnego jej działania. Więcej informacji w Regulaminie.

x
Środa, 03 czerwca 2020 r. Imieniny: Leszka i Kłotyldy
Zrealizuj swój mPlan hipoteczny! - sprawdź promocję w mBank

Ranking kont oszczędnościowych

Konto oszczędnościowe to produkt przeznaczony dla tych klientów, którzy lubią elastyczne oszczędzanie i chcą mieć stały dostęp do swoich pieniędzy. Sprawdźmy zatem, gdzie można znaleźć najlepsze oferty kont oszczędnościowych z najwyższym oprocentowaniem.

Przyjęliśmy, że średnie saldo na rachunku wynosi 5 tys. złotych, a dostęp do konta umożliwiony jest za pośrednictwem infolinii oraz przez Internet. Poniżej trzy najlepsze konta oszczędnościowe spełniające powyższe kryteria.

Najlepsze konto oszczędnościowe, Konto SuperOszczędnościowe, oferuje CitiBank Handlowy. Środki na nim zgromadzone oprocentowane są na 5 proc. w skali roku, co dla przyjętej kwoty daje 16,88 zł. Dużym minusem tej propozycji jest miesięczny koszt użytkowania wynoszący 30 złotych. Bank umożliwia dokonywanie tylko jednego przelewu miesięcznie. Za każde kolejne należy zapłacić 9 złotych.

Drugie miejsce w zestawieniu zajmuje oferta ING Banku Śląskiego – Otwarte Konto Oszczędnościowe Bonus II. Środki na nim zgromadzone oprocentowane są na 4,5 proc. w skali roku. Daje to miesięczny zysk równy 15,18 złotych. Podobnie jak w przypadku oferty CitiBanku, tak i tutaj należy liczyć się z miesięcznym kosztem użytkowania konta oszczędnościowego, czyli wydatkiem 10 złotych. Bank udostępnia nieograniczoną liczbę przelewów internetowych, jednak z zastrzeżeniem, iż nie pobiera opłat za wykonywanie przelewów między rachunkami założonymi w ramach grupy ING. Za pozostałe należy zapłacić 10 złotych.

Na trzecim miejscu w zestawieniu znalazła się oferta Banku Gospodarki Żywnościowej, czyli BGŻOptima. Środki zgromadzone na tym rachunku oprocentowane są w wysokości 4,1 proc. w skali roku, co dla przyjętej kwoty daje odsetki równe 13,84 złotych. Bank nie posiada placówek, zatem nie jest możliwe dokonywanie przelewów za pośrednictwem infolinii oraz w oddziałach. W zamian klient otrzymuje nieograniczoną liczbę bezpłatnych przelewów internetowych. Prowadzenie tego konta oszczędnościowego nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi opłatami.

Popularne artykuly
  • Ocena zdolności kredytowej. Nowe zalecenia KNF

    Komisja Nadzoru Finansowego wydała nowelizację Rekomendacji T. Skierowana jest ona do wszystkich banków podlegającym przepisom prawa polskiego oraz działających w Polsce instytucjom kredytowym. Do końca lipca tego roku mają one wprowadzić nowe wytyczne dotyczące oceny zdolności kredytowej klientów.

    czytaj dalej

  • Historia kredytowa: czym jest i jak sprawdzają ją banki

    Historia kredytowa osoby starającej się o kredyt na mieszkanie ma niezwykle duże znaczenie dla banku. Zwłaszcza wobec raportów mówiących o powiększającej się liczbie Polaków nie spłacających swoich zadłużeń. To na podstawie historii kredytowej bank ocenia wiarygodność przyszłego kredytobiorcy, a tym samym ryzyko kredytowe, czyli określa, jak wysokie jest prawdopodobieństwo, że kredyt wraz z odsetkami nie zostanie spłacony.

    czytaj dalej