Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celu sprawnego jej działania. Więcej informacji w Regulaminie.

x
Środa, 03 czerwca 2020 r. Imieniny: Leszka i Kłotyldy
Zrealizuj swój mPlan hipoteczny! - sprawdź promocję w mBank

Rankingi - Lokaty miesięczne

Lokaty bankowe to świetny sposób na stabilne oszczędzanie pieniędzy. Na rynku znajduje się mnóstwo urozmaiconych ofert, z których można wybiera wedle własnych potrzeb. Sprawdźmy zatem, która lokata jest najlepsza.

Przyjęliśmy, że okres trwania lokaty to miesiąc, a kwota lokaty to 5 tys. złotych. Dostęp do lokaty powinien być możliwy przez Internet, a do jej założenia nie jest wymagane posiadanie konta osobistego. Poniżej nasz ranking lokat.

Najlepszą ofertą miesięcznej lokaty bankowej pod względem oprocentowania jest Lokata na Start, której oprocentowanie właśnie wynosi 5,75 proc. w skali roku. Daje do zysk 19,40 złotych. Do jej założenia potrzebne jest jedynie 500 złotych, przy czym zerwanie lokaty przed terminem nie powoduje utraty odsetek. Maksymalnie na jednomiesięczną Lokatę na Start można wpłacić 20 tys. złotych.

2,1 proc. w skali roku to oprocentowanie Lokaty o stałym oprocentowaniu BNP Paribas, która zajmuje drugie miejsce w zestawieniu. Daje to odsetki po opodatkowaniu równe 7,08 złotych. Do jej założenia potrzeba właśnie 5 tys. złotych, przy czym nie ma ograniczeń w maksymalnej kwocie lokaty. Zerwanie jej przed terminem wiąże się z utratą wszystkich wypracowanych odsetek.

Na trzecim miejscu w zestawieniu znalazła się Lokata ze stałym oprocentowaniem, którą znajdziemy w ofercie Banku Zachodniego WBK. Jej oprocentowanie wynosi 1 proc. w skali roku, co oznacza, że po miesiącu oszczędzania otrzymamy 3,37 złotych. Aby móc założyć tę lokatę, należy posiadać minimum tysiąc złotych.

Popularne artykuly
  • Ocena zdolności kredytowej. Nowe zalecenia KNF

    Komisja Nadzoru Finansowego wydała nowelizację Rekomendacji T. Skierowana jest ona do wszystkich banków podlegającym przepisom prawa polskiego oraz działających w Polsce instytucjom kredytowym. Do końca lipca tego roku mają one wprowadzić nowe wytyczne dotyczące oceny zdolności kredytowej klientów.

    czytaj dalej

  • Historia kredytowa: czym jest i jak sprawdzają ją banki

    Historia kredytowa osoby starającej się o kredyt na mieszkanie ma niezwykle duże znaczenie dla banku. Zwłaszcza wobec raportów mówiących o powiększającej się liczbie Polaków nie spłacających swoich zadłużeń. To na podstawie historii kredytowej bank ocenia wiarygodność przyszłego kredytobiorcy, a tym samym ryzyko kredytowe, czyli określa, jak wysokie jest prawdopodobieństwo, że kredyt wraz z odsetkami nie zostanie spłacony.

    czytaj dalej