Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celu sprawnego jej działania. Więcej informacji w Regulaminie.

x
Środa, 03 czerwca 2020 r. Imieniny: Leszka i Kłotyldy
Zrealizuj swój mPlan hipoteczny! - sprawdź promocję w mBank

Zobacz też

Czym jest porównywarka kredytowa i jak z niej korzystać?

Na rynku dostępnych jest mnóstwo różnorodnych ofert kredytów bankowych. Podczas poszukiwania tej najlepszej oferty kredytowej mamy do wyboru dwie możliwości – szukać - we własnym zakresie i sprawdzać je pod kątem określonych czynników lub skorzystać z oferty porównywarek finansowych.

Porównywarka finansowa to specjalny portal internetowy, w którym można bez problemu w krótkim czasie znaleźć oferty produktów bankowych, które najlepiej spełniają nasze wymagania. Po wybraniu odpowiedniej propozycji można szybko za pomocą odnośnika złożyć wniosek o skorzystanie z produktu. Co najważniejsze, wszystkie tego typu operacje są bezpłatne.

Wyszukiwanie ofert kredytów jest banalnie proste. Wystarczy jedynie w specjalnym, prostym formularzu wpisać w odpowiednie rubryki kryteria, jakie powinna spełniać nasza wymarzona oferta kredytu. Są to kwota kredytu, jaką chcemy otrzymać od banku, maksymalny okres spłaty, przez który chcemy regulować nasze zobowiązanie oraz rodzaj rat. Dodatkowo możemy podać nazwę banku, w którym chcemy złożyć wniosek kredytowy.

Po wypełnieniu formularza i kliknięciu przycisku Porównaj naszym oczom ukaże się zestawienie wszystkich dostępnych ofert posegregowanych w kolejności zaczynając od najlepszej. Dodatkowo mamy możliwość zmiany parametrów naszego zestawienia, tj. wybór najlepszej oferty pod względem wysokości oprocentowania, jak również wysokości miesięcznej raty.

Po wybraniu najlepszej oferty będziemy mogli zapoznać się ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi naszego kredytu. Sprawdzimy wysokość Rzeczywistej Rocznej Stopy Procentowej, koszt prowizji, polisy ubezpieczeniowej i innych pozostałych opłat. Jeżeli po sprawdzeniu szczegółowych danych zdecydowaliśmy się skorzystać z tej oferty kredytu, nie pozostaje nam nic innego jak kliknąć przycisk Dalej, by przejść do formularza bankowego. Gdy go wypełnimy, w krótkim czasie zadzwoni do nas konsultant w celu uzgodnienia szczegółów oferty.

Kredyty nie są tak skomplikowane, gdy mamy możliwość skorzystania z porównywarek.

Popularne artykuly
  • Ocena zdolności kredytowej. Nowe zalecenia KNF

    Komisja Nadzoru Finansowego wydała nowelizację Rekomendacji T. Skierowana jest ona do wszystkich banków podlegającym przepisom prawa polskiego oraz działających w Polsce instytucjom kredytowym. Do końca lipca tego roku mają one wprowadzić nowe wytyczne dotyczące oceny zdolności kredytowej klientów.

    czytaj dalej

  • Historia kredytowa: czym jest i jak sprawdzają ją banki

    Historia kredytowa osoby starającej się o kredyt na mieszkanie ma niezwykle duże znaczenie dla banku. Zwłaszcza wobec raportów mówiących o powiększającej się liczbie Polaków nie spłacających swoich zadłużeń. To na podstawie historii kredytowej bank ocenia wiarygodność przyszłego kredytobiorcy, a tym samym ryzyko kredytowe, czyli określa, jak wysokie jest prawdopodobieństwo, że kredyt wraz z odsetkami nie zostanie spłacony.

    czytaj dalej